همزمان با کنسرت دوم اردیبهشت ماه / چهارمین آلبوم گروه «کلاغ ها در باران» رونمایی خواهد شد-تکلیپ ایرانی

رسانه نوا – گروه کلاغ ها در باران – Crows In The Rain به سرپرستی مسیح تاج یک گروه پست راک ایرانی است.

سبک پست راک را شاید بتوان به عنوان یکی از زیرشاخه های مدرن و در عین حال بسیار دلنشین موسیقی راک نام برد.
موسیقی پست راک همانطور که از نامش پیداست . تعاریف متفاوتی با موسیقی راک معمول دارد . از جمله این که غالبا موسیقی پست راک از قواعد ملودیک معمول موسیقی راک پیروی نمی کند . و چه از لحاظ روند ملودیک و چه از لحاظ روند ساز بندی جریان متفاوتی را دنبال می کند. و ملودی های معمول موسیقی راک را نمی توان در آن شنید.
موسیقی پست راک را می توان درونگرا و بعضا عرفانی نامید و در این موسیقی تکرار جملات موسیقیایی و فراز و فرود های دلچسب آن هر شنونده ای را میخکوب می کند . وشنونده در کشاکش یک روایت موسیقیایی یا به عبارت بهتر یک سفر رویایی قرار میگیرد . تا احساسات و دغدغه ها و غم یا حتی خشم موجود در این قطعات را در پیچ و خم صدای خاص پست راک بیابد.
تکرار جملات ملودی در موسیقی پست راک غالبا سبک امبینت را به یاد شنونده می اندازد . و صد البته که موسیقی پست راک در تقابل مهمی با موسیقی امبینت قرار دارد جایی که معمولا در موسیقی امبینت هنرمندها بدون ایجاد واریاسون های متعدد و با تکیه بر یک ملودی یا چندین ملودی مشابه به زیبایی می رسند. و شاید بتوان نقش پر رنگ افکت های گوناگون گیتار الکتریک را در خلق صدایی یونیک و منحصر به فرد از دیگر شاخصه های خاص پست راک نام برد.
سبک موسیقیایی گروه “کلاغ ها در باران” نیز تلفیقی است از امبینت و پست راک که بی شک می توان آن را در زمره آثار استاندارد و حتی فاخر جهانی این سبک به شمار آورد.
این گروه در سال ۱۳۹۳ به سرپرستی «مسیح تاج» تشکیل شده است و متشکل از ۵ عضو است:حامد فهیمی جو : گیتار الکتریکمسیح تاج: پیانو , گیتار الکتریکاشکان کریمی : گیتار باسامیرحسین عباسی: درامزگروه کلاغ ها در باران تا تا کنون ۳ آلبوم با عناوین منتشر کرده است: ۱٫ You are Dying in My Arms۲٫Little Girl and Lost Blossom۳٫ Ashes of the Pastو همزمان با کنسرت دوم اردی‌بهشت فرهنگسرای نیاوران ، چهارمین آلبوم جدیدشان که اولین آلبوم رسمی گروه نیز است، به نام «اندوهی برای یک رویای ناتمام – Sorrow for an Unfinished Dream» را توسط نشر «صدا گستر تهران» منتشر و رونمایی خواهند کرد.
گروه کلاغ ها در باران تا به حال ۱۱ اجرای موفق را برگزار کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *